Dobudowa balkonów do dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Dambonia 47-57 oraz 31-45

W ubiegłym roku doczekała się realizacji długo oczekiwana dobudowa balkonów do budynków niskich wieloklatkowych przy ul. Dambonia w Opolu. Główna trudność oprócz zorganizowania całego przedsięwzięcia, ustaleniu listy rzeczywiście zainteresowanych Użytkowników mieszkań, określeniu warunków finansowania ogromnego przedsięwzięcia, polegała na doborze technologii, która pozwalała na wybiórczą realizację zabudowy. W roku 2015 dobudowano łącznie 122 szt. balkonów do budynków przy ul. Dambonia 131-141, 103-113 w technologii BALKON PLUS.

Są to balkony o konstrukcji stalowej zabezpieczonej poprzez ocynkowanie i lakierowanie w postaci przestrzennej skrzyni. Podłogę stanowi warstwowa płyta aluminiowa z zewnętrzną warstwą nawierzchniową. Balustrada prętowo-płytowa oraz stonowana kolorystyka dopełnia całości formy budynku. Mocowanie ustroju odbywa się do żelbetowych elementów konstrukcyjnych jak wieńce, słupy czy ściany nośne.

Mieszkania zyskały nową jakość, dodatkowo dość dużą powierzchnię umożliwiającą przeniesienie części funkcji życiowych bliżej natury. Natomiast same budynki urozmaiciły fasadę i jakby wyraźnie odmłodniały. Rozpoczęła się planowana na rok bieżący dobudowa balkonów do dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Dambonia 47-57 oraz 31-45. W pierwszym etapie trwają prace polegające na zamontowaniu w elementach konstrukcyjnych budynku stalowych wieszaków, do których w drugim etapie będą zamocowane przestrzenne balkony o konstrukcji stalowej.