Ogłoszenie

Osiedle Ozimek

UWAGA MIESZKAŃCY

W dniu 5 listopada 2021 r. (piątek) odbędzie się zaplanowana przez Gminę Ozimek, nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektronicznego.

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić przed posesją lub obok altany śmietnikowej najpóźniej w dniu wywozu do godz. 8:00, w sposób zapewniający swobodny dojazd oraz niestwarzający utrudnień w ruchu pieszych.

Odpady wielkogabarytowe to między innymi:

  • meble, szafy, stoły oraz krzesła, meble ogrodowe
  • wyroby tapicerskie, fotele, wersalki
  • dywany, chodniki, wykładziny podłogowe
  • wózki dziecięce, rowery, zabawki dużych rozmiarów
  • opony od samochodów osobowych w ilości do 4 szt./gospodarstwo domowe (bez felg)

 

Firma Remondis Opole sp. z o.o. w ramach akcyjnej zbiórki odpadów na terenie Gminy Ozimek będzie odbierać również zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki). Warunek konieczny – sprzęt musi być w całości.

W razie wątpliwości czy odpad, który chcą Państwo wystawić zalicza się do akcji prosimy o kontakt z UGiM Ozimek pod nr tel. 77 462 28 87, umożliwi to konsultacje z firmą i pozwoli uniknąć pozostawienia odpadu.

Nie będą odbierane odpady pochodzące z rozbiórki, przebudowy czy remontu mieszkania takie jak: deski, panele, ramy okienne, drzwi, wanny, umywalki, muszle i spłuczki toaletowe, grzejniki, płytki. W tym przypadku należy dostarczyć je samodzielnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Antoniowie przy ul. Powstańców Śląskich 54.

Nie będą odbierane również części samochodowe, karoseria i zderzaki, fotele samochodowe.